Connect with us

CBDC

Rezerwa Federalna USA rozpoczyna poszukiwania w walutach cyfrowych

Published

on

Czas tutaj. Gubernator Lael Brainard, który oświadczył, że stworzył oświadczenie prasowe.

Utrzymując dominację USD

Brainard mówił przez konferencję mówiąc o zobowiązaniach konkretnie. Wyjaśniła, że USD pełni istotną rolę. Dlatego Brainard motywuje, że naród powinien pozostać na granicy tworzenia polityki i badań w odniesieniu do walut cyfrowych Banku Centralnego, a nawet CBDC.

Zwłaszcza w odniesieniu do potencjalnego wykorzystania środków pieniężnych z tej technologii, w szczególności CBDC.

Jak można sobie wyobrazić, dominacja USD osłabiłaby handel.

Brainard wyjaśnił pozwolenia na perspektywiczną dostawę wartości i łatwość po niższej cenie. Te stwierdzenia zostały stworzone przez Brainarda raz wspomniała o zaletach przejścia na elektronikę.

The Fantastic Libra Scare of all 2019

Brainard wyjaśnił, że to nie był nikt inny, jak tylko Libracoin, co spowodowało kopnięcie w spodnie, aby rozpocząć projekt. Alarm został zwiększony przez librę Facebooka z powodu prywatyzacji ich systemu.

Brained wyjaśnił, że Facebook utrzymuje aktywną bazę użytkowników wykorzystującą około jednej trzeciej mieszkańców planety. Wraz z próbami korporacji stabilcoin endeavor, w dużej mierze wydmuchiwanymi z wody z powodu ogromnego rządowego luzu, pojawienie się tej pracy wywołało straszliwe poczucie pilności. Zaczęły narastać dyskusje na temat tego, jaki może być rodzaj i strategia księgowa pieniądza w tej epoce, która była współczesna.

Rosnące bóle wzrostu

Brainard wyjaśnił, że badania konieczne do osiągnięcia przez organ regulacyjny to tylko kilka z nich. Najbardziej zauważalna jest podatność funkcjonalna, która może stanowić jego główną przyczynę, poza obniżkami cen, które zapewniają CBDC. Kolejną kwestią będzie kategoryzacja banków i innych instytucji finansowych zdolnych do dostarczania pieniądza cyfrowego, oprócz prawdopodobieństwa ogólnej niestabilności wynikającej z tej zmiany.

Chiny nadal korzystają z przewodnika, po znalezieniu swojego własnego programu pilotażowego, jednak ich europejskie odpowiedniki szybko się rozwijają. Stany Zjednoczone pozostawały w tyle, stawiając na drogocenną dominację dolara amerykańskiego.

CBDC

Korea Południowa może stworzyć swoją walutę cyfrową

Published

on

By

Raporty sugerują, że Korea Południowa jest koncepcją uwolnienia własnych pieniędzy. W związku z tym państwo jest obecnie w trakcie tworzenia grupy zadaniowej, odpowiedzialnej za przeprowadzenie badań nad pułapkami i szansami związanymi z centralnymi pieniędzmi elektronicznymi.

Jak stwierdził Bank of Korea, instytucja finansowa zajmuje się takimi technologiami, jak łańcuch blokowy i wymiana pieniądza. W jednym z niedawnych sprawozdań Centralny Bank Korei stwierdził to: “Będziemy aktywnie uczestniczyć w rozmowach z Bankiem Rozrachunków Międzynarodowych i innymi instytucjami zagranicznymi, obserwując rozwój federalnego pieniądza elektronicznego w innych bankach centralnych. ”

Innym aspektem wartym uwagi jest fakt, że Bank Korei mówił o swojej chęci skorzystania z usług specjalistów od pieniądza elektronicznego i blokowego. W ten sam sposób, w grudniu, jeden z głównych agentów ich banku powiedział swoje własne cele dotyczące uwolnienia pieniędzy.

Na tym etapie uważa się, że CBDC może zaoferować korzyści w zakresie infrastruktury, która była standardem. Mając to na uwadze, środki pieniężne zapewniają medium handlu. Są one również w stanie funkcjonować w kierunku zniechęcania do korzystania z gotówki papierowej, a to będzie celem dla banków. CBDC mogą stanowić substytut środków pieniężnych, które są zdecentralizowane, kilka banków chce wiedzieć więcej o technologiach, podkreślając w ten sposób. Przyjęcie i wprowadzenie CBDC może ograniczyć przyjęcie, które jest zdecentralizowane, zapewniając utrzymanie władzy w kontroli nad bankami. Oczywiście, nie ukończono żadnych badań w tej kwestii, biorąc pod uwagę fakt, że żaden naród nie ma do tej pory wydać federalnej monety.

Niektóre z nich to Japonia, a także Chiny, Iran, Rosja. Wenezuela ma działającą CBDC, mimo że obecnie nie jest ona wykorzystywana.

W związku z tym, że Korea Południowa zaczyna działać, wszystko, co do tej pory podkreślano, jest prawdopodobne, że nie będzie to pierwszy kraj. Ale jego badanie zagwarantuje, że naród ten ma zamiar uwolnić pieniądze w przypadku, gdy warunki rynkowe wykażą, że istnieje na to aktywna potrzeba.

Continue Reading

Trending